Jak vyrobit rohlíkové Boilies


Dnes si povíme, jak vyrobit rohlíkové Boilies. Pokud nevíš, co to je, tak ti to vysvětlím. Boilies jsou kuličky, které se používají při rybolovu jako návnada. Jsou to prakticky malé kulaté chlebíčky, které se vyrábějí z různých ingrediencí.

Nejdříve něco o Historii Boilies.

Boilies jsou relativně novou technikou při rybolovu, která se objevila v 70. letech 20. století. Jejich vznik je připisován dvěma britským rybářům, Kevinu Maddoxovi a Lenovi Middletonovi, kteří hledali nový způsob, jak nalákat kapry.

Maddox a Middleton experimentovali s různými recepty a ingrediencemi, až nakonec vymysleli směs z mouky, vajec a dalších látek, kterou tvarovali do kuliček a vařili ve vodě. Tyto kuličky se ukázaly jako účinná návnada pro kapry, kteří je přijímali lépe než tradiční návnady, jako jsou například kukuřice nebo pečivo.
V 80. letech se boilies staly populární mezi rybáři v celé Evropě a staly se standardní technikou při rybolovu kaprů. Postupně se začaly vyrábět různé varianty boilies s různými ingrediencemi, aroma a chutěmi.
Dnes jsou boilies jednou z nejpopulárnějších návnad na kapry a další druhy ryb. Vyrábějí se v mnoha různých verzích a jsou používány rybáři v celém světě.

Postup výroby rohlíkového Boilies

K výrobě potřebuješ pár ingrediencí, které snad najdeš v každém obchodě.

Začneme tím, že smícháme 500 gramů mouky s 250 ml vody. K tomu přidáme 3 vejce a trošku soli. To všechno smícháme dohromady, až z toho vznikne těsto. Pokud je těsto moc řídké, přidej ještě trochu mouky. Pokud je naopak moc tuhé, přidej trochu vody.
Potom nech těsto odpočinout asi 30 minut. Poté si vezmi kousek těsta a udělej z něj dlouhý váleček. Ten potom rozdělíš na menší kousky, které stočíš do tvaru koule.

Boilies dej vařit do vroucí vody. Vodu osol a potom do ní dej Boilies. Vař je asi 10 minut. Po uvaření je nech vychladnout a můžeš je použít jako návnadu při rybolovu.
Tak, to je všechno! Snad jsi si z tohoto článku něco nového a užitečného odnesl. Pokud máš ještě nějaké dotazy, neváhej se zeptat. Rád ti pomohu!