Domácí tablety do myčky jednoduchý postup pro úsporné a přírodní mytí nádobí.

Rychlé a účinné mytí nádobí se stalo pro mnoho z nás součástí každodenního života. S moderními myčkami nádobí můžete jednoduše a rychle vyčistit velké množství nádobí bez námahy. Pokud ale nechcete používat komerční tablety do myčky, můžete si je vyrobit sami doma.

Pro výrobu domácích tablet do myčky budete potřebovat pouze několik běžných ingrediencí, které můžete snadno najít v supermarketu nebo v obchodě s chemickými výrobky. Hlavními složkami jsou sůl, soda bikarbona, kyselina citronová a borax (volitelně). Vodu budete potřebovat ke smísení těchto složek dohromady.

Následující postup ukazuje, jak je lze vyrobit

Materiály

 • 1 šálek sody bikarbony
 • 1 šálek kyseliny citronové
 • 1/2 šálku soli
 • 1/2 šálku boraxu (volitelné)
 • voda
 • silikonové formy na led

Postup

 1. Smíchejte sůl, sodu bikarbonu, kyselinu citronovou a borax (pokud ji používáte) v míse. Důkladně promíchejte, aby se ingredience rovnoměrně rozdělily.
 2. Postupně přidejte vodu a míchejte, dokud se směs nedostane do stavu vlhkého písku. Směs by měla být dostatečně vlhká, aby se dobře tvarovala, ale ne příliš mokrá.
 3. Nalijte směs do silikonových forem na led. Kompaktní směs do forem, aby byly pevné a nepraskaly při sušení.
  Nechte tablety vyschnout po dobu 24 až 48 hodin, dokud nejsou úplně suché a tvrdé.
 4. Poté, co jsou tablety suché, opatrně je vyjměte ze silikonových forem.
 5. Uložte tablety do vzduchotěsného kontejneru, aby se udržely čerstvé a chránily se před vlhkostí.

Pokud chcete přidat přírodní vůně do vašich tablet do myčky, můžete přidat několik kapek esenciálního oleje do směsi před nalitím do forem na led. V závislosti na velikosti vaší myčky můžete přizpůsobit velikost tablet. Použijte jednu tabletu na každé mytí.