Výroba esenciálního oleje je poměrně složitý proces, který vyžaduje speciální vybavení a znalosti.

Nicméně, zde je základní postup:

  1. Zvolte rostliny: Vyberte rostliny, ze kterých chcete extrahovat esenciální olej. Rostliny by měly být čerstvé a zdravé.
  2.  

  3. Připravte rostliny: Rozemelte rostliny, nebo je nakrájejte na drobné kousky. Poté je uložte do nádoby, která je schopna udržet vysokou teplotu.
  4.  

  5. Provádějte destilaci: Pro destilaci můžete použít destilační přístroj, kterým odstraníte esenciální olej z rostlin. Voda a pára se ohřívají a procházejí nádobou s rostlinami, kde se setkávají s esenciálním olejem, který se vypaří. Následně se olej a voda kondenzují zpět do kapalné formy a jsou odděleny.
  6.  

  7. Oddělení esenciálního oleje: Esenciální olej je mnohem lehčí než voda a proto plave na jejím povrchu. Po destilaci ho odstraňte z destilační nádoby a oddělte od vody.
  8.  

  9. Skladování esenciálního oleje: Uchovávejte esenciální olej v tmavé skleněné láhvi na chladném a suchém místě. Vyhněte se přímému slunečnímu záření a teplotám nad 25 °C.
  10.  

Je důležité si uvědomit, že výroba esenciálního oleje je složitý proces a vyžaduje speciální vybavení. Pokud si nejste jisti, jak postupovat, měli byste zvážit zakoupení esenciálního oleje od odborníka na aromaterapii.